VAN ERCİŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kerem ALTUN Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Erciş’te mesleğe yeni başlayan öğretmenler tecrübe ile buluştu. Ercişli hemşerimiz 23.Dönem Van Milletvekili aynı zamanda Emekli Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Eğitimciliği ile hep öne çıkan Sayın Kerem ALTUN “Öğretmenlerimiz Tecrübe İle Buluşuyor” Projesi kapsamında mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimizle Şehit Kaymakam Muhammet Safitürk Sürekli Eğitim Merkezinde bir araya geldi. 35 yıllık tecrübelerini ve anılarını öğretmenlerimizle paylaşarak, Öğretmenlik mesleğinin önemi, rol model oluşu, özel bir ihtisas mesleği olduğu ve öğretmen yeterliliğini örnekler ile anlattı.
Kerem ALTUN Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

 Kerem ALTUN ‘Öğretmenlik kadar, toplumu bu denli ilgilendiren, toplumla bu denli iç içe olan, toplumun geleceğinde bu kadar sorumlu olan bir başka meslek yoktur. Hemen hemen Türkiye de hiçbir şahsın, hiçbir ailenin ilgilenmediği, yanlarına gitmediği, içlerinde olmadığı bir kesim yoktur. Yani toplumla haşir neşir olmuş bir mesleğin sahipleriyiz. Toplumun geleceğinden sorumluyuz. Toplumun istiklalinden sorumluyuz. İstikbalden devraldığımız bir takım emanetleri istiklale taşıma gibi çok önemli bir görevimiz var. Çünkü toplumu biçimlendiren, topluma yön veren, toplumda bilinç oluşturan meslek öğretmenlik mesleğidir.

Öğretmenlik mesleği özel bir ihtisas mesleğidir. Özellikle öğretmenlerin alan bilgisi yeterliliği ve öğretmenlik mesleği yeterliliğine sahip olunması gerekir. Emek verdiğimiz, başarısını gördüğümüz ve gözlemlediğimiz öğrencilerimiz mutluluğumuzu bir kat artırmıştır. Öğretmenlik mesleği zor bir meslek olduğunu söyleyen ALTUN, zor olduğu kadar da şerefli bir meslektir. Çünkü öğretmenin üstlendiği rol, millet hayatında çok önemli bir yer tutar. Öğretmenlik mesleği meşakkatlidir, sabır ister, azim ister, gayret ister, fedakârlık ister. Öğretmenler olarak hep biz fedakârlık yaparız. Çileyi biz kendimize mal ederiz. Dertliyiz çünkü ortak paydamız Ülkemiz. Ortak paydamız ülkemizin geleceğidir.

Size teslim edilen, size emanet edilen, sizlerin o güzel ellerinize bırakılan çocuklarımızın mutlaka geleceği de sizden sorulur. Öğrencilerimize şunu söylememiz gerekir. Bir şey olacaksanız en iyisi olun. Hedefinizi yüksek tutun. Öğretmen olacaksanız aranılan öğretmen olun. Eğer yüksek tutmuşsanız hedefinizi ara hedefleri çok rahat geçersiniz. Öğrencilerimize rol model olmamız gerekir. Sizi takip eden, sizi taklit eden, sizin gibi olmaya çalışan, sizin gibi hareket eden, sizin gibi düşünebilen insanların olduğunu hiç unutmayın.

Öğrencilerimizi sabırla işleyeceğiz. Doğruyu, güzeli onlara ısrarla yaşam biçimimiz haline getirmemiz lazım. Bir kuyumcu hassasiyeti ile işlememiz lazım. Eğer bir öğretmenimiz müziğe meyilli olan bir çocuğu tespit eder ve bir enstrümanla onu buluşturursa belki de meslek hayatının en büyük hazzını yaşayacaktır.

Herkes üstlendiği rolü iyi bir şekilde yerine getirebiliyorsa o zaman müşterek bir başarıyı elde etme şansı yakalar. Öğretmen her gün yeni bir heyecanla okula gitmelidir. Biz öğretmenler olarak sermayesi insan olan, muhatabı insan olan bir mesleğin erbabında fedakarlık şarttır.” dedi.

Öğretmenlerin can kulağıyla dinlediği seminer sonrası Sayın Kerem ALTUN’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol ŞİMŞEK tarafından bir tablo hediye edildi.

16-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-2018

Kışla Caddesi, Öğretmenevi Sok. Erciş - 0432 3516067 0432 3543148

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.