VAN ERCİŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma Yazma Seferberliği Başladı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan´ın himayesinde başlatılan okur yazarlık seferberliği kapsamında  İlçemiz Kaymakamlığı´nda toplantı yapıldı.
Okuma Yazma Seferberliği Başladı.

 

İlçemiz Kaymakamlığı Toplantı Salonu´nda toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erol Şimşek, okur yazarlık seferberliği kapsamında ilçemizde gerekli alt yapıların yapıldığını ve okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımız için başlatılan seferberliğe büyük bir gayret ve özveriyle çalışıldığını belirtti.

 26-02-2018

Toplantıda yaptığı konuşmada projenin önemine dikkat çeken İlçemiz Kaymakamı Sayın Mehmet Şirin Yaşar, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ve muhterem eşlerinin himayesinde başlatılan bu seferberlik durumun ciddiyetinin ortaya konulması adına son derece önemli bir mesajdır. Bizler de büyük bir sorumlulukla hareket ederek bu projenin gerekliliğini yerine getirmek zorundayız. Bu projenin hedef kitlesi olan halka inme adına mülki idare amirinden kurum amirine, muhtarından kanaat önderine kadar toplumun her kesiminden insanın bu sorumluluğun altına girmesi gerekmektedir. Bu projenin gerekliliklerini, inşallah el birliğiyle ilçemizin adına, şanına yakışır bir şekilde yerine getireceğiz." şeklinde konuştu.

 26-02-2018

İlçemiz Kaymakamı Sayın Mehmet Şirin Yaşar başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu´nda yapılan toplantıya ilgili kurum müdürleri, bazı STK ve muhtar temsilcileri katıldı. Konuşmaların ardından ilçemizdeki okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımızın istatistiki bilgileri görüşüldü. Projenin uygulama aşamasında yapılabilecek çalışmalar ve istişarelerin ardından toplantı sona erdi. 

Kışla Caddesi, Öğretmenevi Sok. Erciş - 0432 3516067 0432 3543148

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.